• Yeni Fabrikamız
 • Yeni Fabrikamız
 • Yeni Fabrikamız
 • Denetim Laboratuarlara 650 Pres Cihazı

ALFA TESTING EQUIPMENT

1972'de kurulan ALFA, malzeme test ekipmanları üreticisidir. Beton, Toprak ve Asfaltta uzmanlaşmıştır. ALFA 12000 m²'lik tesisinde en son teknolojiye sahip ekipmana sahiptir. Müşteri memnuniyetine öncelik veren ALFA, günümüzde dünyanın her tarafından 100'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

 1. SERTİFİKALARIMIZ

  ALFA, tüm müşterilerine en yüksek kalitede ürün ve servis hizmeti sağlamayı görev edinmiştir. Firmamız müşteri  ihtiyaçlarının her zaman tam olarak karşılanabilmesi için EN ISO 9001:2008 kalite yönetimi sistemine sahiptir.

  Sahip olduğumuz CE ve kalite sertifikaları; üretimin her aşamasında, satınalmadan son montaja, ürün testlerinden paketlemeye kadar tüm aşamaların titizlikte kontrol edildiğini ve uluslararası standartlara uygun şekilde gerçekleştirildiğini göstermektedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi tüm süreçlerin iş ölçütlerinde detaylıca tanımlanmasını ve tüm süreçlerin yönetim ve kontrolünü hedeflemektedir. Kalite hedefleri sistemin merkezini oluşturmakta ve bu ölçütler sistem performansının kalite hedefleri açısından anlaşılmasında kullanılmaktadır.

  SO 9001 sertifikalandırma süreci ALFA nın kalite süreçlerinin belirli aralıklarla denetlenmesini gerektirmektedir. Düzenli yapılan denetlemeler süreçlerde gerçekleşen sapmaları önleyici pozitif geri beslemeler sağlayarak ALFA nın kalite politikasında sapmadan yoluna devam edebilmesine olanak vermektedir.

   

   

 2. GERÇEK ÜRETİM

  ALFA, 60 dan fazla çalışanı, son teknoloji üretim ekipmanları, toplam kaliteye odaklı yapısı ve konusunda tecrübeli kadrosuyla tüm ürünlerinde hep en kaliteli komponentler kullanılarak üretim yapmaktadır. Birçok firmanın aksine kataloğumuzda yer alan cihazların tamamına yakını firmamız tarafından üretilmektedir 45 yıllık sürede firmamızın ürün gamı ve servisleri genişlemiştir. Cihaz tasarımları ve kullanılan teknolojiler en son gelişmeler baz alınarak yapılmakta ve bu şekilde gelişen ve değişen müşteri ihtiyaçlarına hızlıca cevap verilebilmektedir. Üretim, teslimat ve toplam kalitenin sağlanması için tüm ALFA çalışanları özveri ile çalışmakta ve en iyisini hedeflemektedir. Dünya çapındaki müşterilerimize en iyi ürün ve hizmetleri sunmak adına ALFA olarak her adımda %100 sorumluluk bilinciyle hareket etmekteyiz.

 3. ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

  Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) inovasyon süreci için kritik öneme sahiptir. AR-GE ye teknolojiye yaptığımız yatırım gelecekte
  yeni ürünler ve servisler olarak olarak geri dönmektedir. Endüstriyel ve teknolojik sektörlerde AR-GE inovatif ürünler geliştirme açısından kritik önemde olup rekabet avantajı sağlamada anahtar role sahiptir. ALFA günümüz rekabet koşullarında öne geçebilmek adına AR-GE ye öncelik vermektedir. Sürekli büyümekte olan test ekipmanları sektöründe AR-GE çalışmaları sonucu yeni teknolojiler ortaya çıkmaktadır. ALFA tüm bu yenilikleri yakından takip etmekte ve güncel standart ve teknolojilere uygun yeni ürünler geliştirmektedir. Yüksek kalite standartlarını korumak adına ALFA kendi geliştirdiği anahtar teknolojilere ekstra önem vermektedir. Tüm
  imalatlar CAD ortamında ve son teknoloji CNC tezgahları kullanılarak gerçekleştirilmektedir

 4. ÜRETİM VE TESLİM

  Öncelikli hedeflerimizden birisi en kaliteli ürünleri en uygun fiyatla müşterilerimize sunmaktır ALFA pazarı ve teknolojik gelişimleri sürekli izlemektedir. Ürün gamında 900 e yakın ürün bulundurmaktadır. ALFA sürekli yenilediği ürün stoğu sayesinde çok kısa teslim süreleri ile hizmet vermektedir.

   

   

 5. MÜŞTERİ HİZMETLERİ VE SATIŞ SONRASI DESTEK

  ALFA satış öncesi ve sonrası süreçlerde aşağıdaki hizmetleri sağlamaktadır:

  • Ürün ve aksesuarları müşterilerimize zamanında teslim etmek,
  • Müşterilerimizle saha beraber çalışarak yatırımlarının en kısa sürede geri dönüşünü sağlamak,
  • Hızlı servis ve profesyonel kurulum hizmeti,
  • Stoklardan hızlı parça değişimi,
  • Servis ihtiyacı oluştuğunda müşterimiz nerede olursa olsun en kısa sürede destek sağlamak,
  • Gerekli durumlarda laboratuvar içeriği için danışmanlık hizmeti,
  • CAD ortamında laboratuvarların mimari tasarımının yapılması,

 6. FUARLAR

  ALFA her sene Türkiye ve dünya çapında sektörün önemli fuarlarına katılarak var olan müşterileri ile ilişkilerini
  güçlendirmekte ve potansiyel müşterileri ile buluşmaktadır.

  Müşteri ile kontak:

  Fuarlar, yeni müşterilerle tanışmak ve yeni ticari ilişkiler geliştirmek için ideal fırsatlar sağlamaktadır. Aynı zamanda var olan
  müşteri portföyümüzle ilişkilerin korunmasına yardımcı olmaktadır.

  Ürün ve Hizmet Lansmanı:

  Canlı sunum ve tanıtımlar sayesinde yeni ürünleri müşterilerle buluşturmaya ve satış ve pazarlama süreçlerini hızlandırarak yeni bağlantılar oluşturmaya olanak vermektedir.

  Pazarlama Bağlantıları:

  Fuarlar, firmamızı ve ürünlerimizi medyanın odağına koyarak müşteri ilişkilerinin geliştirilmesini sağlamakta; firma imajı ve
  markamızı güçlendirmektedir.